https://i1.wp.com/www.eroticmania.sk/wp-content/uploads/2021/03/main-img-2.png?fit=700%2C438&ssl=1

Ako predĺžiť výdrž v posteli? 7 rád, ktoré je skvelé poznať

Publikované: 18 marca, 2021 Author: Katka

Pri erotických hrách sú dôležitými parametrami technika a výdrž. Obe zohrávajú rovnako podstatnú úlohu a jedna bez druhej nemajú žiadny zmysel. Mnoho pánov však bojuje s malou výdržou, ktorá sa odrazí na celkovom zážitku i na uspokojení partnerky. Existuje niekoľko tipov a trikov, ako predĺžiť výdrž v posteli, a tak zlepšiť erotické hry. Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom zhrnieme všetky rady použiteľné pri predĺžení výdrže.

Predčasná ejakulácia – ako predĺžiť výdrž v posteli a poraziť ju?

Skôr, ako sa pustíme do samotných rád a tipov, je potrebné podotknúť, že predčasná ejakulácia je problém, ktorý v posteli trápi mnohých pánov. Práve zatajovanie a zahmlievanie celej situácii neprospieva. Zbytočne dochádza k nafúknutiu problému a množstvo mužov trpiacich týmto problémom sa ho neodváži riešiť. Predčasné vyvrcholenie však rozhodne nie je žiadny démon, ktorého by bolo potrebné obávať sa.

smutna zena v posteli so svojim partnerom
Ako predĺžiť výdrž v posteli? 7 rád, ktoré je skvelé poznať 4

Predčasná ejakulácia je po problémoch s erekciou,druhým najčastejším problémom pre výdrž pri sexe. Predstavuje typ dysfunkcie, ktorý sa prejaví predovšetkým na krátkom trvaní sexuálneho styku a malej výdrži v posteli. V prípade predčasnej ejakulácie sa často stretávame s názorom, že tento problém sa týka predovšetkým neskúsených mužov. Rozhodne to však nie je pravda. Za predčasnou ejakuláciou môžu existovať psychologické aj fyziologické problémy – je len na dobrom odborníkovi, či ich dokáže spoznať a pomôcť vám s ich riešením.

Ako spoznať predčasnú ejakuláciu?

Predčasná ejakulácia sa líši od bežnej (ako už jej názov napovedá) v rýchlosti výronu semena pri sexuálnej stimulácii. Bežne nastáva výron semena po 5 minútach od intenzívnej stimulácie.V prípade slabej výdrže a následnej predčasnej ejakulácie však hovoríme o časovom rámci niekoľkých sekúnd (maximálne 2 minúty). Erotické hry rozhodne nedostanú tú správnu atmosféru. 

Predčasná ejakulácia a slabá výdrž pri pohlavnom styku sa spájajú s príznakmi ako:

  • mimoriadny rýchly a silný nástup erekcie, ale samotné trvanie je veľmi krátke 
  • sexuálna stimulácia vyvoláva naozaj extrémnu citlivosť 
  • z fyzických znakov je možné napríklad pozorovať abnormálne krátku uzdičku 
  • stoporenie nie je 100%, v niektorých prípadoch ho môže sprevádzať i ostrá bolesť

Dá sa krátka výdrž pri pohlavnom styku riešiť i jednoduchšie ako návštevou odborníka?

Samozrejme, existujú rady a tipy ako vydržať dlhšie, ktoré môžu v tomto smere pomôcť i bez návštevy odborníka. Je však potrebné podotknúť, že ak je pre Vás krátka výdrž v posteli doslova boj a nedokáže pomôcť žiadna z overených rád, nastáva pravý čas vyhľadať odborníka, ktorý vám v tomto smere pomôže. Návšteva lekára alebo odborníka nemusí okamžite znamenať vzdanie sa – práve naopak. Je spôsobom ako posunúť riešenie svojho problému o level vyššie a ako bez problémov predĺžiť výdrž v posteli.

Je však potrebné podotknúť, že k sexuálnym problémom nepatrí samovoľný výron semena počas nočných hodín. Hoci sa spája predovšetkým s rokmi dospievania a puberty, môže pretrvávať i v dospelosti a presný mechanizmus zatiaľ nebol odhalený. Predčasná ejakulácia môže byť spojená aj s veľmi dlhým obdobím sexuálnej abstinencie a v tomto ohľade sa jedná len o krátkodobý problém a je možné, že po čase sa opäť situácia vráti do normálu.

par v posteli
Ako predĺžiť výdrž v posteli? 7 rád, ktoré je skvelé poznať 5

Ako predĺžiť výdrž v posteli? Overené rady od odborníkov

Cieľ vydržať dlhšie v posteli a predĺžiť svoj výkon sa vôbec nemusí točiť okolo zdravotných problémov. Niektoré techniky si dnes vyžadujú dlhšiu výdrž, nehovoriac o tom, že dámy potrebujú v posteli dlhšiu a precíznu stimuláciu, aby svoj vrchol dosiahli. Naše dnešné rady ako predĺžiť výdrž v posteli sú určené pre každého a čerpať z nich môžete, nech je váš zámer akýkoľvek.

1. Uvoľnenie

Mnoho mužov chápe sex a erotické hry ako preteky – čím rýchlejšie, tým lepšie. Strnulosť a kŕč sú častými dôvodmi, prečo dochádza k predčasnej ejakulácii a zníženiu vytrvalosti. Ak chcete vydržať v posteli dlhšie, je potrebné uvoľniť sa a vychutnávať si každý okamih. Oveľa ľahšie sa však povie, ako urobí.

Spôsoby, ktorými je možné dosiahnuť pri sexe uvoľnenie

Správne uvoľnenie je možné dosiahnuť hneď niekoľkými spôsobmi. Prečo však pri posteľných hrách neskĺbiť príjemné s užitočným a skutočne si nevychutnať ten pravý zážitok? Ak vám ide predovšetkým o to, ako predĺžiť výdrž v posteli, začnite už s predohrou. Spoločná masáž, účinná stimulácia erotogénnych zón a následné rozmaznávanie zmyslov môžu naozaj okoreniť posteľné hry.

Vyskúšajte erotické hračky, ktoré dokážu vyvolať a následne predĺžiť erekciu. Dlhšiu výdrž pri sexe zabezpečia napríklad krúžky na penis – ich pôsobenie je účinnou cestou, ako viac vydržať v posteli. Zároveň je to spôsob, ako na konci intenzívne prežiť a predĺžiť ejakuláciu.

Pri uvoľnení je možné využiť i techniku dychových cvičení kombinovanú s uvoľňovaním a sťahovaním svalov panvového dňa. Táto technika je však určená pre skutočných majstrov, ktorí naozaj potrebujú predĺžiť výdrž v posteli  a podať majstrovský výkon. Keď si ju však osvojíte, váša partnerka sa nikdy nebude sťažovať.

2. Obmedzenie porna prinesie tiež svoje benefity

Ak sa zamyslíme nad tým, ako zvýšiť výdrž pri sexe, napadnú nás rôzne rady a tipy. Pravdou však je, že nás pravdepodobne nenapadne, že za zníženou sexuálnou výdržou môže stáť i nadmerné sledovanie porna. Pri sledovaní porna masturbuje snáď 99% mužov. Ide predovšetkým o to dosiahnuť vrchol a nezáleží na tom, ako dlho to bude trvať. Dokonca by sa dalo povedať, že pri sledovaní porna nejde o to, ako dlhšie vydržať, ale sa snažíme skrátiť tento čas na absolútne minimum.

Pri reálnom sexe však dochádzať k ešte výraznejšiemu skráteniu doby dosiahnutia vrcholu. Ako je to možné? Jednoducho – pri reálnych erotických hrách hrá úlohu množstvo ďalších faktorov, ktoré pri porne neexistujú (napríklad stimulácia partnerkou alebo celková atmosféra). Je dokázané, že nadmerné sledovanie porna a masturbácia sú jednými z hlavných príčin nízkej výdrži v posteli.

Ako už z našich predchádzajúcich riadkov vyplýva, žiadny extrém nie je ideálny. Problémom pri malej výdrži je sexuálna abstinencia i nadmerné sebauspokojovanie. V tomto ohľade je vždy potrebné nájsť zlatú strednú cestu.

3. Prerušovaná súlož – overený tip, ako predĺžiť výdrž v posteli

Prerušovaná súlož je tiež jednou z možností, ako dlhšie vydržať pri sexe  a podporiť svoj celkový výkon. Predovšetkým pri mladých a neskúsených mužoch sa stretávame s neznalosťou erotogénnych zón. Pravdou je, že pri sexe nejde len o pohlavné orgány. Správnym dráždením a masážou erotogénnych zón (jedna dôležitá sa napríklad nachádza na spodnej časti chrbtice alebo dokonca na ušných lalôčikoch) je možné vzrušenie vystupňovať a opäť nechať klesnúť. Vyvrcholenie po tejto hre má odrazu úplne inú príchuť.

Prerušenie pri súloži nemusí byť extrémne dlhé. Vo všeobecnosti sa odporúča len niekoľko sekúnd. I prerušenie na 5 alebo 10 sekúnd má výrazný vplyv na to, ako vydržať viac v posteli.ri oddialení vrcholu u muža, sa to však na partnerke nepodpíše.

4. Kozmetika

Snáď neexistuje oblasť, do ktorej by kozmetický priemysel neprenikol. I oblasť sexuálnych hier si vyslúžila svoje vlastné produkty, ktorých cieľom je stimulovať alebo naopak i oddialiť vrchol. Gél na znecitlivenie penisu môže na začiatku znieť ako fantasy alebo nezmysel. Na druhej strane však naozaj dokáže odviesť kus poctivej práce a dopriať vítané vrchol oveľa neskôr než za bežných okolností. Sú skvelým spôsobom, ako dlhšie vydržať pri súloži a zároveň pri tom vynaložiť minimum námahy. 


Výhodné je voliť produkty, ktoré ovplyvnia len muža, ale nie ženu. Nervové zakončenia vo vagíne by mali ostať naďalej rovnako citlivé, pretože dámam trvá o niečo dlhšie dosiahnuť vytúžený vrchol než pánom.

Kondómy spôsobujúce znecitlivenie

Do kategórie kozmetiky, môžeme okrem gélu na znecitlivenie penisu s čistým svedomím zaradiť i kondómy, ktorých cieľom je tiež znížiť intenzitu citlivosti.. Týmto spôsobom je možné priamo aplikovať látku na znecitlivenie na penis tak, aby nedošlo k jej preneseniu do vagíny partnerky. Látka, ktorá sa v týchto kondómoch používa sa nazýva benzokaín a v oblasti predĺženia súlože má naozaj veľmi zaujímavé výsledky. S touto látkou sa však stretávame i v géloch určených na aplikáciu do ústnej dutiny v oblasti stomatológie, takže je možné ju označiť za bezpečnú.


Výhodou tohto typu kondómov je, že na rozdiel od ostatných kozmetických prípravkov nemusíte uvažovať koľko látky je potrebné aplikovať, aby bol efekt taký ako má byť (ani slabý, ani extrémne silný). Kondómy, ktoré spôsobujú znecitlivenie, môžu byť skvelým tipom pre tých, ktorí v tejto oblasti ešte len začínajú.

5. Alkohol – s mierou

Momentálne rozhodne nemáme na mysli opitosť alebo konzumáciu tvrdého alkoholu. Je pravdou, že alkohol skutočne pôsobí tak, že zníži citlivosť a predĺži váš výkon v posteli. Je však receptom, ako predĺžiť výdrž v posteli? Na druhej strane je však potrebné podotknúť i fakt, že pri extrémnej konzumácii alkoholu sa môžu prejaviť iné nepríjemné príznaky, ktoré so sexuálnou sférou súvisia.

Nie, v tomto prípade bude reč o pohári červeného vína, ktorý vďaka zníženiu citlivosti nervových zakončení môže byť odpoveďou na to, ako vydržať dlhšie pri sexei. V tomto bode je však potrebné zamerať sa na to, že naozaj myslíme len 1 pohár červeného vína. Ak ste sa rozhodli pre tabletky alebo iné preparáty, o ktorých budeme hovoriť v nasledujúcom bude, alkohol rozhodne vynechajte.

Za žiadnych okolností sa neoplatí miešať alkohol s liekmi. Zdravotné problémy môžu mať dosah nielen na erekciu a výdrž pri pohlavnom styku, ale zároveň vám môžu spôsobiť nemalé komplikácie.

doktor
Ako predĺžiť výdrž v posteli? 7 rád, ktoré je skvelé poznať 6

6. Lieky a iné preparáty

Pravdepodobne bod, na ktorý čaká nejeden pán. Hneď na začiatku si však musíme ujasniť niekoľko podstatných faktov. Lieky ani vitamínové doplnky rozhodne nie sú všemocným zázrakom, ktorý švihom čarovného prútika vyrieši všetky vaše problémy. V mnohých prípadoch tkvie problém v mysli a nie je možné ho ovplyvniť žiadnymi liekmi. Avšak aj toto je jedna z možností, ako zlepšiť výdrž v posteli

Dnes už na trhu existuje množstvo tabletiek na dlhšiu výdrž, ktoré sú dostupné bez lekárskeho predpisu. Ako však naznačujeme už v predchádzajúcich riadkoch, môžu sa vyskytnúť komplikácie alebo fyziologické abnormality, pri ktorých voľne dostupné lieky (postavené na aktívnych látkach prírodného pôvodu) nezaberú.


V praxi sa často stretávame s tým, že páni začnú zvyšovať dávky voľne dostupných liekov, prípadne sa spoliehajú na kombináciu viacerých preparátov. Toto však rozhodne nie je riešenie komplikovanej situácie, ako predĺžiť výdrž v posteli . Ak sa chcete zamerať na zlepšenie a predĺženie svojho výkonu v posteli a vyskúšali ste už všetky voľne dostupné produkty, nastáva pravý čas obrátiť sa na odborníka, ktorý vám v tomto smere pomôže.

Kombinovanie a bezhlavé skúšanie či zvyšovanie dávok môže mať presne opačný účinok, než očakávate. Vytvorenie psychologického bloku zhorší váš terajší výkon a k žiadnemu zlepšeniu nedôjde. Zároveň je potrebné podotknúť, že ak vám voľne dostupné tabletky na dlhšiu výdržnezaberajú, váš problém môže byť oveľa komplexnejší, než je na prvý pohľad zrejmé.

Ako pôsobia lieky na zlepšenie výkonu v posteli?

Vo väčšine prípadov sa stretávame s liekmi, ktorých cieľom je podpora libida a celkovej erekcie. Lieky dostupné bez lekárskeho predpisu obsahujú predovšetkým látky prírodného pôvodu (výťažky z rastlín). Napriek tomu dokážu byť účinné a pomôcť vám s vaším problémom, ako vydržať dlhšie v posteli.


Ani lieky bez lekárskeho predpisu sa však neodporúča kombinovať s alkoholom. Hoci to môže vyzerať bezpečne, aktívne látky z rastlín majú tiež nad naším organizmom svoju moc. Ak sa rozhodnete na kombinovanie s alkoholom v lepšom prípade nebude účinok liekov na váš organizmus žiadny, v horšom prípade si môžete zarobiť na skutočne vážne zdravotné komplikácie.

7. Sexuálne polohy

Naším posledným bodom sú samotné polohy pri sexe. Ak chcete v posteli vydržať viac, oplatí sa zvoliť tie, pri ktorých je partnerka hore. Okrem toho, že dochádza k lepšej stimulácii bodu G, pumpovanie vášho srdca je pomalšie a dochádza k dlhšiemu trvaniu erekcie. Kombinovať ich môžete i s prerušovanou súložou, pri ktorej dráždite partnerku vibrátormi špeciálne navrhnutými pre účinnú stimuláciu bodu G. Aj toto je jeden zo spôsobov, ako dlhšie vydržať v posteli.

Záver

Na dlhšej výdrži je rozhodne potrebné pracovať. Hoci sa na začiatku môže zdať, že lieky sú univerzálnou odpoveďou na otázku ako predĺžiť výdrž v posteli, zdanie klame. Vo vašom prípade nemusia fungovať vôbec. Ideálne je nájsť si kombináciu techník a tipov, ktoré budú fungovať priamo pre vás – preto je však potrebné experimentovať. 

Mohlo by vás zaujímať