https://i0.wp.com/www.eroticmania.sk/wp-content/uploads/2021/11/dildo-erroticka-pomocka.png?fit=1000%2C1000&ssl=1

Dildo: erotická pomôcka z doby ľadovej

Publikované: 21 novembra, 2021 Author: Zuzana Feriancoova

Stručný prehľad histórie dilda

Svet erotických hračiek je veľmi bohatý. Ktovie, či by tomu bolo tak, aj keby nevzniklo dildo. Možno vás to prekvapí, ale viaceré zdroje uvádzajú, že prvé dildo bolo objavené v nemeckej jaskyni približne pred 28 000 rokmi. Neskôr sa mala táto čarovná pomôcka rozšíriť aj medzi staroveké civilizácie.

Jednou z prvých civilizácií, ktorú opantala túžba po rozkoši, patril staroveký Egypt. Dôkazom toho sú egyptské maľby z roku 3000 pred Kristom. Zobrazujú ženy, ktoré nosili okolo pása predmety v tvare penisu.

Ani starovekí Gréci neboli svätí, s obľubou používali vypchaté falusy z leštenej kože tzv. olisbos. Zrejme teraz uvažujete nad tým, či to nebolo pre nich nepríjemné, keďže nemali lubrikačný gél. Ako iste viete, už vtedy boli ľudia sexuchtiví a vynaliezaví – ako lubrikant používali olivový olej. Arabské ženy na sexuálnu stimuláciu používali ovocie a zeleninu v tvare penisu.

drevené japonské dildo
Takto v minulosti vyzeralo dildo z Japonska

Strieborné dildo na objednávku a zákaz používania

V čase renesancie sa výroba dilda stala umeleckou činnosťou, vyššie vrstvy si ich dali vyrobiť na zákazku zo striebra, slonoviny a iných vzácnych materiálov. Anglické ženy v 17. storočí to vôbec nemali jednoduché. Mužom sa nepáčilo, že ženy vedia orgazmus dosiahnuť aj bez ich pomoci – boli prijaté zákony, ktoré zakázali výrobu díld.

Podobný názor zaujali aj Američania o niečo neskôr, konkrétne na začiatku 19. storočia. Svetlo sveta uzrel zákon Comstock Act, ktorý zakazoval predaj gumených díld napriek tomu, že boli považované za medicínske pomôcky. Ako sa hovorí – keď sa chce, všetko sa dá. Napriek týmto zákazom sa sexuálne pomôcky predávali prostredníctvom čierneho trhu.

Sexuálna revolúcia v 60. rokoch

V 60. rokoch 20. storočia nastal zlom. Do popredia sa dostalo hnutie hippies a v tom istom čase sa spoločnosťou šírila myšlienka, že masturbácia je prirodzená a treba ju prijať ako súčasť sexuality. Dildo teda predstavovalo nástroj sexuálneho oslobodenia žien od mužov.

Sexuálna revolúcia bola aj o názore, že dildá nemusia vyzerať ako skutočné mužské penisy. Na trh bolo uvedené hladké silikónové dildo, ktoré je aj v súčasnosti u žien obľúbené.

Ako vyzerá dildo v súčasnosti a aké druhy poznáme?

V súčasnosti dildo predstavuje realistickú napodobeninu penisu, v sexshopoch ho teda nájdete aj pod názvom umelý penis. Na trhu nájdete aj nerealistické dildá. Existuje veľa druhov – výrobcovia si dali záležať na širokom výbere farieb, hrúbky, dĺžky či zakrivenia. Práve zakrivenie je u mnohých ľudí kľúčové, pretože dokáže stimulovať bod G alebo prostatu. Táto sexuálna pomôcka môže pozdvihnúť sexuálny život na úplne vyšší level, pretože je určená na vaginálne, análne i orálne použitie.

Poďme sa pozrieť na konkrétne druhy dilda.

dainis graveris x3fuVOpAQQo unsplash 1 scaled
Dildo: erotická pomôcka z doby ľadovej 4

Tvrdé

Tvrdé dildo nemusí byť vyslovene určené len ako erotická pomôcka, ale aj umelecké dielo. Medzi ľuďmi sa isto nájdu zanietení zberatelia dizajnových a luxusných sexuálnych pomôcok. Tvrdé dildá môžu byť vyrobené zo skla, nehrdzavejúcej ocele či krištáľu. S tvrdým dildom si užijete veľa zábavy.

Môžete ho pred používaním nahriať alebo schladiť a opantať zmysly novými pocitmi z intímneho zážitku. Každému však nemusí vyhovovať to, že sa nedá ohnúť a prispôsobiť vagíne. Každá je predsa iná.

Mäkké

Mäkké dildá sú podľa nášho názoru ideálne pre slečny či dámy s minimálnymi skúsenosťami so sexuálnymi hračkami. Dôvodom je mäkký a pružný materiál – najčastejšie silikón či ABS, ktorý sa pekne prispôsobí vagíne, čo veľa žien vyhľadáva.

S prísavkou

Aj osamelé dámy si zaslúžia to správne uspokojenie! Ak sa chystáte na sólo šantenie, dildo s prísavkou bude tou najlepšou voľbou. Ponuka je naozaj bohatá, vyberte si vašu ideálnu dĺžku, hrúbku a tvar. S týmto typom róbertka si môžete užívať v sprche, na podlahe – skrátka kdekoľvek. Stačí, že ho pomocou prísavky nalepíte na hladký povrch a zábava môže začať!

Obojstranné

Obojstranné dildo je určené na dvojitú penetráciu. S touto šikovnou hračkou uspokojíte naraz seba aj partnerku (alebo partnera). Nájdite spoločný rytmus a dostaňte sa na vrchol vaginálnej alebo análnej rozkoše.

Strap-on

Strap-on alebo umelý pripínací penis ocení každý milovník sexuálnych hier bez zábran! Možno si hovoríte, že ide o pomôcku určenú výhradne pre lesbickú komunitu. Vyvedieme vás z omylu. So strap-onom sa môže odviazať každý bez ohľadu na orientáciu. Ak s ním nemáte skúsenosti, zo začiatku budete mať možno problém s jeho ovládaním, pretože v ňom nemáte cit.

Realistické

Slobodným dámam bez sexu perfektne poslúži realistický umelý penis. Na pohľad i dotyk sa podobá skutočnému penisu. Ak ste doposiaľ nenašli uspokojenie pri sexuálnych partneroch, realistické dildo vás nesklame a vždy dostane k extatickému orgazmu. Prečo? Pretože si môžete vybrať akúkoľvek veľkosť a hrúbku! Tento typ dilda je zvyčajne vyrobený zo silikónu a jeho povrch je sexy žilnatý!

sex gee0c47a19 1920
Dildo: erotická pomôcka z doby ľadovej 5

Medicínska pomôcka

Je jedno, či ste muž alebo žena, poriadne dildo poteší každého bez ohľadu na pohlavie či sexuálnu orientáciu. O dilde sa dokonca hovorí ako o medicínskej pomôcke na odstránenie vaginizmu. Vaginizmus ženám spôsobuje bolesť pri pohlavnom styku z dôvodu stiahnutia vagíny. Existujú sady s rôznymi veľkosťami díld, ktoré slúžia na postupné roztiahnutie vagíny a pôžitok zo stimulácie.

Dildo vs. vibrátor: Aký je medzi nimi rozdiel?

Pracovníci v sex shopoch sa bežne stretávajú s otázkou, aký je rozdiel medzi dildom a vibrátorom. Začneme s tým, čo ich spája – používajú sa na sexuálnu stimuláciu. Óó, to ste nečakali, však? O dilde sme si už čo-to napísali, tak teraz prejdeme k vibrátorom. Vibrátory boli vynájdené koncom 80. rokov 19. storočia a tiež patrili do kategórie zdravotníckych pomôcok. Vďaka intenzívnym vibráciám boli považované za „všeliek“.

Možno povedať, že vibrátory sú v súčasnosti obľúbenejšie než dildá. Dôvodom je to, že s nimi zažijete oveľa viac zábavy, pretože väčšina vibrátorov disponuje viacerými vibračnými módmi. Vibrátor sa môže okrem vaginálnej stimulácie používať aj na dráždenie klitorisu. Sexuálny pôžitok môže byť zakaždým iný a plný rozkoše. Obidve pomôcky však hrajú kľúčovú úlohu v histórii a budúcnosti ľudstva.

Populárne dildá

Prinášame vám výber top výrobcov umelých penisov a najžhavejšie modely!

Pipedream

Pipedream je americký výrobca erotických pomôcok. Zameriava sa na potešenie nielen začiatočníkov, ale aj skúsených a vášnivých experimentátorov. Všetky hračky sú vyrobené z hypoalergénneho materiálu bez obsahu ftalátov a latexu. Poďte sa s nami pozrieť na najobľúbenejšie umelé penisy tejto značky! 😍

Dillio Slim 6

Slim 6 predstavuje zúžený penis z kolekcie Dillio. Jeho hrúbka je okolo 3-4 cm, na dĺžku má 17 cm, z ktorej je použiteľná dĺžka 15,2 cm. Povrch penisu je mierne žilnatý a vo vagíne budí dojem skutočného navretého penisu.

Má veľmi silnú prísavku, vďaka ktorej ho môžete pripevniť na podlahu a užívať si polohu „na koníčka“, alebo ho pripevnite na stenu v kúpeľni a zabavte sa pri polohe „zo zadu“. Vyznačuje sa extra ohybnosťou. Odporúčame ho používať s lubrikantom na vodnej báze. Vďaka svojej primeranej veľkosti je Slim 6 vhodné pre začiatočníkov.

Dillio 9

Túžite po penetrácii extra hrubým a dlhým penisom? Dillio 9 vám splní tie najtajnejšie sexuálne túžby. Vaša vagína môže striekať vzrušením vďaka mierne zahnutému tvaru, ktorý stimuluje bod G! Tento typ patrí medzi najmohutnejšie dildá z kolekcie Dillio. Hrúbka dilda je 5,3 cm a použiteľná dĺžka je až 21 cm. Aj Dillio 9 má na konci praktickú prísavku so skvelou priľnavosťou.

Basix Rubber Works 18

Double dildo Basix Rubber Works 18 poskytuje dvojité potešenie svojim vrúbkovaným na obidvoch koncoch. Táto vecička je určená pre každé pohlavie i sexuálnu orientáciu. Môžete ho používať na dráždenie vagíny alebo análne potešenie. Dildo má dĺžku 46 cm a 4 cm hrúbku. Vďaka flexibilnému materiálu je ohybný a užijete si s ním dokonalý sex!

Icicles No. 18

Sklenené luxusné dildo Icicles No.18 si zamilujú nadšení zberatelia sexuálnych hračiek. Ale pozor, nejde o typické dildo, toto bolo vyrobené ručne s veľkým dôrazom na každý detail. Jemné výčnelky a zahnutý tvar sa postarajú o dokonalú stimuláciu bodu G. Pre intenzívnejší zážitok ho odporúčame pred použitím namočiť do teplej alebo studenej vody.

You2Toys

You2Toys je výrobca kvalitných erotických hračiek v znamení Jin Jang, ktoré symbolizuje spojenie ženskej a mužskej energie. Dostaňte sa k svojmu partnerovi či partnerke ešte bližšie a dosiahnite sexuálne naplnenie pomocou sofistikovaných pomôcok.

Crystal Clear Dong

Želatínový penis Crystal Clear Dongprirodzený tvar s chutným žaluďom, výrazné žilky, maximálnu ohybnosť a extra silnú prísavku na spodnej časti. Zoberte si ho so sebou do sprchy a užite si dokonalé vyplnenie vagíny vďaka 18 cm dĺžke a 3,5 – 4 cm šírke.

Strap-on Easy Rider s vibráciami

Radi experimentujete so svojimi zmyslami? Vyskúšajte vibračný strap-on Easy Rider! Dildo je duté a určené na vloženie penisu! Váš partner vás môže obšťastniť extra dĺžkou a vibráciami, ktoré vychádzajú zo špičky strap-onu. Na výrobu bol použitý hypoalergénny ABS materiál, vhodný aj pre citlivých ľudí.

Crystal Duo

Okoreňte svoje hrátky vo dvojici vďaka double dildu Crystal Duo, ktoré sa pýši 34 cm dĺžkou a priemerom od 3,4 do 5 cm. Už na pohľad si na ňom zamilujete priesvitný dizajn, lesk a žily, ktoré úžasne hladia steny vagíny. Dildo je vyrobené z ohybného PVC. Môžete si s ním užiť vaginálnu alebo análnu stimuláciu!

ToyJoy

Britská značka ToyJoy patrí medzi top výrobcov erotických pomôcok. Z ich bohatého sortimentu si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník!

Get Real

Umelý penis Get Real je stvorený pre skúsených. Detailné spracovanie v XL prevedení nenechá žiadnu vagínu suchú. Dildo má po celej dĺžke výrazné žily, chutný vystúpený žaluď a plné semenníky! Ak si s ním chcete užívať bez pomoci rúk, táto hračka sa o to postará vďaka silnej prísavke, ktorú môžete pripevniť na akýkoľvek neporézny povrch.

Prekvapí vás 23,5 cm použiteľná dĺžka a 6 cm priemer. To je poriadna nálož, čo? Get Real patrí medzi najobľúbenejšie dildá na trhu. Recenzie ukazujú, že práve muži si s týmto róbertkom vychutnávajú skvelú análnu penetráciu!

Happy Dicks 6

Tento rozkošný umelý penis je ideálny pre začiatočníkov, ktorí nemajú príliš veľa skúseností s používaním erotických pomôcok. Happy Dicks 6 je vhodné na vaginálne aj análne použitie. Na výrobu bol použitý príjemný ABS materiál, ktorý sa vyznačuje vysokou ohybnosťou. Dĺžka 12 cm a hrúbka 3,5 cm sú pre začiatočníkov veľmi príjemné.

Extra silná prísavka vám veľmi uľahčí jeho používanie. Tento „kamarát do dažďa“ je dostupný v modrej alebo ružovej farbe.

Get Real 14

Realistický obojstranný penis Get Real 14 môžete vďaka výbornej ohybnosti používať súčasne na análnu i vaginálnu penetráciu alebo so svojou partnerkou či partnerom. Do špicata tvarované žalude a žilnatý povrch vás dostanú na vytúžený vrchol!

Najčastejšie otázky

Ak nemáte jasno v tom, ako používať dildo a ako sa oň starať, prečítajte si zoznam najčastejších otázok.

Ako vybrať to správne dildo?

Každému vyhovuje niečo iné. To isté platí aj o dildách. Neexistuje jedno ideálne. Pred kúpou sa spoľahnite na svoju intuíciu. Zvážte svoju citlivosť a doterajšie skúsenosti so sexuálnymi partnermi. Menej skúseným odporúčame tenšie, kratšie a ohybné dildá. Druhá skupina ľudí môže pokojne siahnuť po tvrdom sklenenom dilde väčšej veľkosti.

Je dildo vhodný darček na narodeniny, meniny či Vianoce?

Určite áno. Ak chcete svoju partnerku, kamarátku či sestru obdarovať niečím originálnym a užitočným, dildo bude skvelý darček. Mnohí ľudia nakupujú dookola „okukané“ hrnčeky, ponožky či uteráky s menom, čo svedčí o tom, že asi nemajú nápady. Dildo môžete darovať aj z recesie, no nakoniec sa z neho môže vykľuť každodenný parťák. 🙂

Chystám sa použiť dildo prvýkrát. Na čo si mám dať pozor?

Určite začnite s primeranou veľkosťou, pretože použitie príliš veľkého penisu nebude vôbec príjemné, aspoň teda na začiatok. Dildo pred samotným použitím poriadne umyte a nezabudnite na dostatok lubrikantu. Pozor si dajte aj vtedy, ak používate dildo na análnu i vaginálnu stimuláciu.
Musíte ho používať buď na jedno alebo na druhé, nikdy nie naraz bez patričnej dezinfekcie. Mohlo by totiž dôjsť k zaneseniu infekcie z konečníka do pošvy.

Musím použiť lubrikant?

Je to vysoko odporúčané. Bez lubrikantu by vás penetrácia dildom pravdepodobne bolela. Áno, vagína má schopnosť sama zvlhnúť, ale nie vždy to stačí. Lubrikant sa postará o maximálny komfort a znižuje riziko poranenia. Ako sa hovorí, kto maže, ten jede.

Aký lubrikant je najvhodnejší?

Vo všeobecnosti existujú dva typy lubrikantov – na báze vody a na báze silikónových olejov. Ktoré sú lepšie? Odporúčame tie na báze vody, pretože nenarúšajú povrch silikónových sexuálnych pomôcok a taktiež sú zdravšie pre telo. Dokonca sú vhodné aj pre tehotné ženy. Naopak silikónové lubrikanty dlhšie pôsobia, takže stačí menšie množstvo.

Je starostlivosť o dildo náročná?

Nie je. Starostlivosť je rovnaká ako u každej erotickej pomôcky. Vždy po použití dildo umyte v teplej vode (nie príliš horúcej) a použitie mydlo alebo čistiť na erotické pomôcky. Na záver môžete dildo vydenzifikovať.

Záver

Dildo je mimoriadne obľúbená sexuálna hračka. Dokáže okoreniť stereotypný sex s partnerom, ale poteší hlavne nezadaných ľudí, ktorí sa z času na čas potrebujú uvoľniť. Dildo nie je len pre ženy a heterosexuálne páry, užívať si s ním môže každý. Ak rozmýšľate nad kúpou, odporúčame vám siahnuť po flexibilnom type, aby to bolo na začiatok príjemnejšie. Veríme, že si sa zabavíte a užijete si zmyselné erotické zážitky. 😍

Mohlo by vs zaujma?