https://i0.wp.com/www.eroticmania.sk/wp-content/uploads/2021/08/venusine-gulicky.png?fit=1000%2C1000&ssl=1

Venušine guličky: erotická pomôcka prinášajúca zdravotné benefity

Publikované: 20 augusta, 2021 Author: Katka

Venušine guličky sa v posledných rokoch tešia veľkej popularite. Do povedomia žien sa dostali hlavne po filme 50 odtieňov šedej, kde hlavná postava Anastasia vďaka nim zažila slastný orgazmus a diváci mohli na obrazovkách vidieť veľmi divoké scény. Práve táto scéna dopomohla tomu, že sa ženy začali viac zaujímať o svoju sexualitu a erotické hračky vôbec. 

Venušine guličky patria medzi top sexuálne hračky nielen pre zlepšenie a skvalitnenie orgazmu. Táto hračka spája príjemné s užitočným a má celý rad zdravotných benefitov. Aj o tom bude dnešný článok. Poďme si ich ale najskôr predstaviť a opísať jednotlivé druhy a ich rozličné funkcie. 

Čo sú venušine guličky a na čo slúžia?

Ide o ženskú erotickú pomôcku, dve guličky na šnúrke alebo oddelené guličky, ktoré si ženy zavádzajú do vagíny. Na trhu nájdete veľa druhov, avšak všetky fungujú na rovnakom princípe. Vo vnútri guličiek sa nachádzajú menšie guličky, ktoré vytvárajú jemné vibrácie a stimulujú vagínu. Začiatočníčkam sa vo všeobecnosti odporúčajú venušine guličky s menšou hmotnosťou približne 60 gramov.

Skúsené dámy však môžu siahnuť po guličkách s hmotnosťou 75 gramov a viac. Veľkou výhodou je to, že u mnohých značiek sa váhy guličiek dajú kombinovať pre ešte lepší erotický zážitok. Materiál puzdra guličiek môže byť rôzny, ale v zásade platí, že musí byť certifikovaný a bezpečný pre telo. 

Materiály, ktoré sa používajú na výrobu venušiných guličiek:

  • silikón
  • sklo
  • latex
  • plast
  • kov
  • iné

Vaginálne guličky môžete nájsť v rôznych tvaroch, napríklad v tvare vajíčka alebo slzy. Tu platí, že každej žene vyhovuje niečo iné, a preto treba skúšať a nájsť to “pravé orechové”. Čo sa týka materiálov, pri plastových guličkách sú vibrácie najintenzívnejšie, naopak silikónové sú jemnejšie, a preto sa do nich vkladajú ťažšie guličky pre silný zážitok.

Venušine guličky majú veľa zdravotných benefitov

Okrem sexuálneho potešenia sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na panvové dno, teda používajú sa aj ako zdravotná pomôcka

Pevné panvové dno je základom pre ženské zdravie, kvalitný sex a poriadny orgazmus. Častokrát sa ženy potýkajú s problémom – neschopnosťou dosiahnuť vyvrcholenie, ktorá je často spojená práve s oslabeným panvovým dnom, ktoré zvykne ochabnúť po pôrode alebo počas menopauzy. Znížená citlivosť panvového dna vedie k strate schopnosti ovládať a vedome aktivovať svalstvo. S venušinými guličkami môžete praktizovať Kegelove cviky, vďaka ktorým poriadne precvičíte a posilníte panvové dno. 

Zabraňujú inkontinencii moču

S pribúdajúcimi rokmi sa dámy stretávajú s nepríjemnými ženskými problémami, veľmi rozšírený je únik moču (inkontinencia), ktorý sa tiež často vyskytuje po pôrode. Veľa žien s tým má problém najmä pri kašľaní, kýchaní či smiechu, kedy zvykne dôjsť k uvoľneniu.

Pravidelné cvičenie s venušinými guličkami tieto ťažkosti hravo vyrieši. Chce to len čas, chuť a trpezlivosť. 

Stop bolestivej menštruácii

Hlavne mladšie ženy veľakrát bojujú s bolestivou menštruáciou, výnimkou ale nie sú ani ženy po pôrode s hormonálnymi výkyvmi. Venušine guličky pomáhajú zmierňovať menštruačné kŕče, pretože prekrvuje oblasť malej panvy a podporuje pružnosť svalov. Takýmto spôsobom môžete zmierniť alebo odstrániť menštruačné bolesti natrvalo. 

Rehabilitácia po pôrode

Pôrod a týždne po ňom vôbec nie sú prechádzka ružovou záhradou, keďže sú svaly panvového dna citlivé, ochabnuté a obvykle aj bolestivé. Venušine guličky sú veľmi obľúbenou pomôckou u čerstvých mamičiek, svedčia o tom tisícky internetových diskusií. 

Svalstvo sa vďaka nim rýchlejšie zotavuje a ženám pomáha rýchlejší návrat k sexuálnemu životu s partnerom. Treba mať však na pamäti to, že používanie venušiných guličiek po pôrode je potrebné prekonzultovať s gynekológom. 

Vyššia vzrušivosť a nezabudnuteľný orgazmus

Mnohé ženy majú problém so vzrušivosťou svojej vagíny a veľké percento z nich nikdy nedosiahlo orgazmus pri pohlavnom styku. Dôvodov, prečo je to tak je skutočne veľa, ale často tieto problémy súvisia s neschopnosťou ovládať svaly panvového dna. 

Cvičenie s venušinými guličkami vás naučí lepšie vnímať svoje telo a pocity vo vagíne. Vďaka nim sa môžete vedome naučiť sťahovať svaly a rýchlejšie navodiť orgazmus. Stiahnutá pošva prinesie viac rozkoše nielen vám, ale aj vášmu partnerovi. Z tohto dôvodu sú venušine guličky obľúbenou súčasťou milostnej predohry.

Ako používať venušine guličky

Predtým, než začnete používať venušine guličky, dodržiavajte tieto zásady:

  • dôkladne si umyte ruky antibakteriálnym mydlom
  • guličky umyte pod prúdom teplej vody za pomoci čističa na sexuálne hračky alebo antibakteriálneho mydla
  • pokiaľ máte problém so zvlhnutím pošvy, naneste na guličky dostatok lubrikačného gélu na vodnej báze

Teraz, keď je všetko pripravené, môže začať tá príjemnejšia časť. 😍 Ľahnite si na chrbát, roztiahnite nohy a pomaly začnite do vagíny vkladať prvú guličku. Venušine guličky sú zvyčajne spojené menším kúsok šnúrky, takže môžete dnu zasunúť aj druhú guličku. 

Guličky zasuňte tak hlboko, ako je vám to príjemné. Majte na pamäti to, že sa nemusíte nikam ponáhľať. Keď sú guličky dnu, koniec šnúrky by mal trčať von z vagíny, dajte si pozor na to, aby neostala zamotaná v guličkách. Následne stiahnite svalstvo a guličky môžete používať celý deň. 

Sexuálne hrátky s partnerom

Ak chcete zvýšiť citlivosť počas sexu, s venušinými guličkami sa zahrejte a zabavte počas predohry. Taktiež ich môžete použiť na romantickej večeri rovnako ako Anastasia z filmu 50 odtieňov sivej. To sa postará ako adrenalín a väčšie nabudenie. 

Venušine guličky sa nepoužívajú dnu-von ako klasický vibrátor. Najlepšie fungujú, keď sú zasunuté vo vagíne. Erotické chvíle môžete zintenzívniť aj pomocou vibračného vajíčka alebo stimulátora klitorisu. Kým guličky pracujú v pošve, môžete si dráždiť klitoris a dostať sa na vrchol výbušného orgazmu. 

Kedy ich môžete používať

To je len na vás a vašej fantázii, používať ich môžete totiž všade, či už idete do práce, školy, večeru s priateľom alebo na kávu s kamarátkou. Taktiež si s nimi môžete skrátiť domáce práce alebo relaxačný kúpeľ. Vibrácie vás príjemne naladia a lepšie sa spojíte so svojou sexualitou. 

Ako vytiahnuť venušine guličky

Guličky môžete nechať v pošve aj niekoľko hodín. Ak sú guličky na šnúrke, ľahnite si na chrbát do pohodlnej polohy, aplikujte do vaginálneho otvoru lubrikačný gél a guličky pomaly vytiahnite. 

Ak používate guličky bez šnúrky, vyberanie bude o niečo zložitejšie, ale nejde o nič náročné. Čupnite si, roztiahnite kolená a zotrvajte v podrepe. Následne stlačte vaginálne svaly podobne, ako keď chcete vytiahnuť menštruačný tampón. 

Tipy na obľúbené venušine guličky

FSoG Inner Goddess

Silikónové guličky Inner Goddess meniace farbu sú súčasťou kolekcie Fifty Shades of Grey a ženy si ich doslova zamilovali! Elegantný a hladký vzhľad zaujmú každú dámu, ale to najlepšie príde, až keď ich vložíte do vagíny. Guličky vplyvom tepla menia farbu z čiernej na fialovú!😍

Jemný silikón pripomínajúci zamat sa postará o pohodlné a príjemné používanie počas dňa. Ak nemáte žiadne skúsenosti s používaním vaginálnych guličiek, nemajte obavy. Tieto sú vhodné pre začiatočníčky aj pokročilé dámy. Pokojne ich môžete nosiť aj v práci, pretože sú tiché a diskrétne. 

Lekársky silikón je vhodný aj pre ženy s citlivou sliznicou so sklonom k podráždeniu, výhodou je, že hladký povrch sa ľahko umýva a udržiava v čistote. Perfektne sa budú hodiť aj na cestovanie, k baleniu dostanete praktické hygienické puzdro.

Je Joue Ami 

Sada troch guličiek Ami od značky Je Joue je vhodná pre dámy, ktoré to s posilňovaním panvového dna myslia naozaj vážne! V balení nájdete guličky s najľahšou po najťažšiu hmotnosť, aby ste mohli postupne trénovať a prehĺbiť orgazmický zážitok.

Ergonomická slučka zabezpečí rýchle a pohodlné vyberanie guličiek z pošvy. K dispozícii sú tri farebné varianty – fialová, ružová a čierna. O tom, že ženy milujú túto sadu hovorí aj to, že sa kupuje každých 15 minút. Na čo ešte čakáte?😉

Layla Peonia

Vyskúšajte silikónové guličky Layla Peonia v elegantnom levanduľovom prevedení. Ak túžite posilniť panvové dno a ľahšie dosiahnuť orgazmus, tieto guličky sa o to postarajú bez problémov, avšak boli vytvorené pre skúsené dámy, ktoré už vedia s venušinými guličkami pracovať. 

Jedna časť pomôcky je v tvare gule a druhá má cibuľkový tvar a je o niečo ľahšia. Guličky majú priemer okolo 3 cm a sú zakončené pútkom, vďaka ktorému ich bez problémov vyberiete z vagíny. Bez obáv ich môžete používať v sprche alebo vo vani a precvičovať Kegelove cviky. 

Guličky Layla Peonia sú vyrobené z hypoalergénneho silikónu, takže sú bezpečné pre telo a šetrné k sliznici. Používajte ich s lubrikantom na vodnej báze, silikónový by totiž mohol narušiť ich povrch.

Satisfyer Power Balls

Nemecká firma Satisfyer ponúka okrem kvalitných stimulátorov klitorisu aj špeciálne venušine guličky Power Balls, ktoré vám pomôžu zažiť úchvatný orgazmus. Balenie obsahuje tri závažia, s ktorými môžete postupne posilňovať svalstvo panvového dna.

V guličkách sa nachádza oscilujúce jadro, ktoré vytvára príjemný vibračný efekt. Guličky majú tvar presýpacích hodín, vďaka ktorému sa ľahko zavádzajú do pošvy. Nosiť ich môžete kdekoľvek a kedykoľvek. Stačí len 15 minút denne a postupne sa môžete dopracovať k intenzívnemu orgazmu.

Satisfyer Strengthening Balls

Strengthening Balls guličky sú ideálne pre začiatočníky, ktoré nemajú skúsenosti s erotickými pomôckami. Od klasických venušiných guličiek sa odlišujú tým, že majú len jednu guličku, ktorá sa zavádza do pošvy. V balení nájdete tri závažia, aby ste mohli postupne trénovať panvové dno. Praktické pútko zabezpečí ľahké vyberanie guličiek z pošvy. 

Lelo Hula

Náročným dámam a experimentátorkám by sme chceli odporučiť luxusnú sexuálnu pomôcku Lelo Hula, ktorá sa dá využiť na tri rôzne spôsoby. Viete, že značka Lelo ponúka vyšší štandard u všetkých erotických pomôcok, o ktorých sa viac dozviete v tomto článku. Výnimkou nie sú ani venušine guličky. 

Tieto venušine guličky môžete použiť aj ako vibrátor a v balení k nim tiež dostanete vibračné vajíčko na klitoris. To znamená, že táto pomôcka vás určite neomrzí a môžete ju používať podľa chuti a nálady. Lelo Hula majú bezdrôtové diaľkové ovládanie, vďaka ktorému ich môžete používať aj mimo domu a sú nabíjateľné. 

Medzi ich výnimočné vlastnosti patrí silný výkon, intenzívne vibrácie a rotácie a 100% vodotesnosť. Vďaka funkcii Sense Motion si môžete pomocou diskrétneho bezdrôtového ovládača nastaviť vibrácie od najslabších po najsilnejšie. Vybrať si môžete zo šiestich vibrácií a dvoch špeciálnych módov. 

Lelo Noir

Ďalším luxusným produktom od značky Lelo sú guličky Noir ponúkajúce zmyselné, jemné a dlhotrvajúce potešenie. Guličky sú ideálnou pomôckou počas predohry alebo na navodenie hlbších a silnejších orgazmov. 

Pri chôdzi a pohybe poskytujú žene jemnú masáž a zároveň sú diskrétne. Lelo Noir sú certifikované, 100% vodotesné a patria medzi svetové top bestsellery. Obe guličky majú 37 g a v balení nájdete silikónový obal a saténové vrecúško.

Joyballs Trend

Guličky Joyballs Trend sú vyrobené z bezpečného silikónu Silikomed neobsahujúceho škodlivé ftaláty a bisfenol. Joyballs sú veľmi jemné a pri používaní dokážu vyčarovať obrovské potešenie. Okrem toho trénujú svaly panvového dna a pomáhajú ženám viac vnímať svoju vagínu. 

Priemer guličiek je cca 3,5 cm a hmotnosť 82 g. Vhodné sú pre všetky dámy s citlivou sliznicou a sklonom ku kontaktným alergiám. Silikomed je kompatibilný so všetkými lubrikačnými gélmi, vrátane silikónových. Joyballs Trend je možné zakúpiť v sviežej mentolovej farbe.

Joyballs Secret

Nemecká značka Joydivision ponúka elegantné vaginálne guličky Joyballs Secret vo viacerých farebných prevedeniach. Joyballs patria medzi najkvalitnejšie a najpopulárnejšie guličky na trhu. 

Od ostatných značiek sa odlišujú svojím vajíčkovým tvarom. Guličky sú potiahnuté lekárskym silikónom Silikomed a sú 100% vodotesné. Manipulácia s nimi je jednoduchá a z vagíny sa ľahko vyberajú. Narozdiel od Joyballs Trend, tieto môžete používať len s lubrikantom na báze vody. Balenie obsahuje praktické vrecúško a vzorku lubrikačného gélu. 

Icicles

Pre dámy s bohatými skúsenosťami máme venušine guličky z fúkaného tvrdeného skla, ktoré je odolné voči rozbitiu. Guličky sú navrhnuté tak, aby majiteľke slúžili do konca života. Priemer jednej guličky je 2,5 cm.

Výnimočné sú práve preto, že nie sú spojené žiadnou šnúrkou ani pútkom, takže manipulácia s nimi bude o niečo zložitejšia. Začiatočníkam ich z tohto dôvodu neodporúčame, ale skúseným ženám budú isto vyhovovať. Váha jednej guličky je 31 g.

Povrch skla je neporézny, hladký a jednoducho sa čistí a dezinfikuje. Ako iste viete, sklo je prirodzene studené, čo nemusí každej dáme vyhovovať. Icicles guličky môžete pred použitím namočiť do teplej vody. 

Análne potešenie? Žiadny problém

Okrem stimulácie vagíny môžete stimulovať aj análny otvor. Na trhu nájdete špeciálne análne pomôcky s viacerými guličkami. Zväčša sú guličky zoradené od najmenšej po najväčšiu, aby sa análny otvor mohol postupne a bezbolestne roztiahnuť. 

Análne guličky stimulujú nervové zakončenia konečníka pri zasúvaní a vysúvaní. Pre začiatočníkov sú vhodné silikónové guličky, pretože sú mäkké a ľahko sa čistia. Treba pripomenúť, že análny otvor nemá samozvlhčovaciu schopnosť, preto treba použiť veľa lubrikantu.

Pri silikónových guličkách by ste mali používať lubrikanty na báze vody. Pri stimulácii análneho otvoru buďte trpezliví a guličky zasúvajte pomaly. Dôležité je uvoľniť sa, zhlboka dýchať a nikam sa neponáhľať

Po každom použití análne guličky dôkladne umyte a vydenzifikujte, aby ste predišli infekcii. Prajeme vám veľa nezabudnuteľných sexuálnych zážitkov!

Rozsah: 7,60 NS

Meta nadpis: Venušine guličky použite nielen ako sexuálnu pomôcku

Meta popis: Venušine guličky sú skvelou sexuálnou hračkou a zdravotnou pomôckou, pokiaľ máte problém dosiahnuť orgazmus. Používajte ich počas predohry a zažite  neopísateľné chvíle plné rozkoše.

Mohlo by vás zaujímať